Если классическое искусство холодно, то это потому, что пламя его вечно.
Сальвадор Дали
cьогодні
25
жовтня

Интернет магазин Артхобби

Виставка «Символи безкрайнього степу» в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара"

03 мая 2017 – 25 июн 2017
Україна Київ Виставки Новини Афіша Анонси
Preview

3 травня о 17-00 в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" відбудеться відкриття виставки «Символи безкрайнього степу», яка є другим етапом міжмузейного проекту «Чумацький шлях». 

Організатором проекту виступило видання «In-Art», куратор Георгій Браіловський.

Поєднання предметів трипільської кераміки з приватної колекції музею Олександра Фельдмана та творів сучасних художників в мистецькій галереї Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» демонструє безперервний зв'язок між архаїкою та сьогоденням, а також ілюструє відображення стародавніх символів у сучасному мистецтві.

Цьогоріч, коли Україна проводить пісенний конкурс «Євробачення-2017», – один з головних культурних фестивалів Європи, ми маємо на меті показати, що українська культура, як стародавня, так і сучасна, має дуже тісні зв’язки з іншими європейськими цивілізаціями. Це є одним із важливих аспектів нашої культурної самоідентифікації. І саме такий міжмузейний проект покликаний показати формування цих зв’язків, їхню потужність та вплив на сучасне мистецтво.

«Нам було важливо продемонструвати, що самобутня «мова» українського мистецтва та його символічні коди мають тісний зв'язок із європейською культурною традицією, яка унаочнюється у творах сучасних митців, представлених в експозиції», – зазначає співкуратор виставки Світлана Стоян.

Особливістю виставки є передача мовою символів та орнаментальних композицій лінії ідентичності нашої культури, що проглядає крізь сакральний світ, відображений у декоруванні керамічних виробів трипільської культури з приватної колекції Музею Олександра Фельдмана, які наче виринають з піщаних барханів і застигають у експозиційному просторі Музею.

Символічні образи місяця, «дерева життя», стилізованого змія, ромба, трикутника тощо проходять крізь орнаменти трипільської кераміки та візерунки у творах декоративно-вжиткового мистецтва різних народів – від минулого до сьогодення. Роботи Олексія Анди, Петра Антипа, Ігоря Бабія, Володимира Бахтова, Олександра Дяченка, Єгора Зігури, Миколи Журавля, Олексія Малих, Юрія Пікуля відображають зв’язок із трипільською культурою і тяглість традиції у творах сучасних митців, водночас відповідаючи вимогам динамічного світу сьогодення.

Відео-арт від Анастасії Лойко, художні декорації від Оксани Тарасевич та аромат «Степу» від провідного парфумера Олександра Перевертайла є складовою виставки і створюють відчуття присутності у відкритому просторі українського степу.

Вперше в організації виставкового простору взяв участь відомий український архітектор та дизайнер Сергій Махно.

Виставка триватиме до 25 червня 2017 року.

НЦНК «Музей Івана Гончара»
01015, м.Київ, вул. Лаврська, 19
щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 17:30
(044) 288-92-68, 280-52-10
http://honchar.org.ua/

Обсуждение