Искусство - одно из средств различения доброго от злого.
Лев Толстой
cьогодні
27
листопада

Интернет магазин Артхобби

Експозиція Шостої бієнале імені Степана Назаренка ФОТОПОРТРЕТ 2017

28 апр 2017
Фотографія Україна Новини Культура Виставки Анонси Івано-Франківськ
Preview

До 355-річчя Івано-Франківська, З нагоди 85-ї річниці від дня народження Степана Назаренка,

5 травня 2017 року в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття експозиції Шостої бієнале імені Степана Назаренка ФОТОПОРТРЕТ 2017, а також церемонія нагородження переможців і спецпогашення від Укрпошти з нагоди ювілею Степана Назаренка (12 травня 1932 — 24 березня 2006).

Фотопортрет — національний конкурс в жанрі портретистики, що проходить в режимі бієнале з 2007-го року та збирає сотні фотографів з усієї України. Мета конкурсу — продовження та розвиток кращих традицій української портретної фотографії. Конкурс має академічне спрямування, але поза увагою не залишаються роботи, виконані в репортажній манері, експерименти, творчі та технічні пошуки авторів. Нагороди конкурсу: медалі та дипломи Національної спілки фотохудожників України, медалі та дипломи міжнародного руху «Image Sans Frontiere» («Рух без кордонів»), призи та цінні подарунки від спонсорів та співорганізаторів, спеціальні призи.

Конкурс започатковано в 2007-му році та приурочено до 75-ліття з дня народження патріарха української фотографії — Степана Григоровича Назаренка (12 травня 1932–24 березня 2006). Крізь об’єктиви камер Назаренка пройшло не одне покоління івано-франківців, адже Степан Григорович віддав улюбленій справі майже шістдесят років. Одна з кращих фотостудій України — Горизонт — була його дітищем. Саме в ній він пропрацював останні три десятки років життя, саме її мали за честь відвідати численні гості Прикарпаття (письменники, художники, актори, вчені, космонавти, державні діячі).

Степан Назаренко був одним із фундаторів Національної спілки фотохудожників України (грудень 1989 р.), першим головою її обласної організації. Його заслуги перед українською фотографією відзначені обласною премією ім. Василя Стефаника (1998 р.), почесною відзнакою «За подвижництво в культурі Прикарпаття» (2002 р.), стипендіями Міністерства культури, низкою урядових нагород.

Фотопортрет 2017 приурочено до 85-ліття з дня народження Степана Назаренка та 355-ліття з дня заснування Івано-Франківська

Організатори
Івано-Франківська обласна організація НСФХУ;
Народний фотоклуб «Колумб» (Тисмениця);
Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА;
Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради;
Відділ культури Тисменицької райдержадміністрації;
Івано-Франківський краєзнавчий музей.

Журі
Гліб Вишеславський — художник, мистецтвознавець (Київ);
Ігор Гайдай — фотограф, засновник і співвласник ТОВ «ГАЙДАЙ СТУДІЯ» (Київ);
Сергій Горічок — незалежний фотограф (Івано-Франківськ);
Тарас Перун — фотограф, голова Чернівецької ОО НСФХУ (Чернівці);
Іван Чернічкін — фотограф, співзасновник креативної агенції «PoleZory» (Київ)

Початок о 13:30

Обсуждение