Художник пишет не то, что видит, а то, что будут видеть другие.
Поль Валери
cьогодні
08
серпня

Интернет магазин Артхобби

Мала Галерея Мистецького Арсеналу покаже українсько-польський проект «Від спільного кореня»

24 ноя 2016
Мистецтво Київ Виставки Афіша Арт-проекти Анонси Новини
Preview

25 листопада у Києві, в Малій Галереї Мистецького Арсеналу, відбудеться презентація проекту «Від спільного кореня», літньої резиденції українських художників в Польщі. Проект був організований Міжнародним симпозіумом сучасного мистецтва «BIRUCHIY» та Фондом спілки поляків міста Києва. Відкриття супроводжуватиметься презентацією підсумкового каталогу симпозіуму «BIRUCHIY» 2015 року. 

Влітку 2016 було реалізовано двотижневу резиденцію, під час якої 14 українських художників жили і працювали в містечку Клементовіце поблизу Любліна на базі Комплексу шкіл агробізнесу ім. М. Ратая. Концепція проекту «Від спільного кореня» (куратор Наталія Маценко) заснована на метафорі кореня як першооснови, базової складової будь-якої структури, поняття, що використовується в різних дисциплінах. Проект мав на меті вчергове привернути увагу до питань переосмислення минулого, історії як предмету маніпуляції та інтеграції в нові суспільно-економічні й культурні моделі, до теми освіти та еміграції. На тлі теперішнього загострення українсько-польських стосунків, формально обумовленого історичними приводами, тема сьогодні є ще актуальнішою, ніж завжди. Художники в школі задають питання, наскільки ми засвоїли уроки минулого.

Рефлексуючи на концепцію та локальну ситуацію, резиденти створили живописні, графічні, фото і відео-роботи, інсталяції, розписи, міждисциплінарні проекти. Також в рамках резиденції відбулася колаборація між українським стріт-артистом Apl315 та польським стріт-артистом і медіахудожником Стаху Шумскі, який після цього восени відвідав Бірючий. 

На продовження співпраці, започаткованої першим літнім проектом, у січні 2017 року відбудеться зимова резиденція. В її рамках планується розширити освітню функцію проекту та провести серію лекцій і майстер-класів від учасників резиденції та запрошених фахівців.

У зв’язку з тим, що більшість сайт-специфік інсталяцій та полотен нині знаходяться в місці проведення резиденції, на презентації можна буде побачити декілька окремих робіт та документацію процесу і результатів роботи.

Учасники проекту: Apl315, Анна Бекерська, Назар Білик, Мирослав Вайда, Стас Волязловський, Ксенія Гнилицька, Закентій Горобйов, Юрій Єфанов, Нікіта Кравцов, Каміль Кравцова, Антон Лапов, Світлана Ратошнюк, Олексій Сай, Стаху Шумскі, Аліна Якубенко.

Куратор – Наталія Маценко.

Організатори:
Міжнародний симпозіум сучасного систецтва «Бірючий» – Геннадій Козуб
Фонд Спілки поляків міста Києва – Владислав Зварич, Ольга Бочкар
Комплекс шкіл агробізнесу ім. М. Ратая – Збіґнєв Турковський 

Під Патронатом Посольства України у Польщі та Почесним патронатом Генерального Консула України в Любліні

Адреса: Маля Галерея Мистецького Арсеналу, Київ, вул. Лаврська, 10

Вхід: Вільний


Про Міжнародний Симпозіум сучасного мистецтва «Бірючий»

Наймасштабніша та одна з перших українських арт-резиденцій, яка протягом останніх кількох років активно займається децентралізацією в українському культурному просторі та налагодженням міжнародної комунікації, популяризацією українського мистецтва не лише в регіонах, але й за кордоном. За цей час у резиденції крім українських художників взяли участь автори з Італії, Росії, Нідерландів, Австрії, Чехії, Німеччини, Британії, США. Діяльність проекту нині не обмежується перебуванням і роботою художників на о. Бірючий, виставками й каталогами. За останні кілька років на рахунку «Бірючого» з'явився проект обміну резидентами з італійською програмою RESO та інтервенція до промислового містечка Іршанськ у Житомирській області.  Наступний крок здійснено в напрямку Польщі – близького сусіда, держави, з якою Україна має тісні зв'язки та тривалу історію комунікації у сфері культури.

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»
вул. Лаврська, 10-12, м. Київ, 01010
Тел./факс: +380 44 288 52 25, +380 44 288 51 53, +380 44 288 51
http://artarsenal.in.ua/

Обсуждение